• Turite klausimų?
    +370 671 33 635

Užsisakyk naujienas

Šiuolaikinė statybinių ir apdailos medžiagų įvairovė - didelė. Kur reikėtų pataupyti, o kur ne? Ar visada brangi prekė yra geresnė nei pigesnė?  Pateikiame atsakymus!

Mūras. Lietuvoje populiariausi šių rūšių statybiniai blokeliai: keraminiai, keramzitbetonio ir akytbetonio. Pastarieji pranašiausi tuo, kad pasižymi gera šilumine varža, dirbti su jais ypač paprasta, išorės ir vidaus sienos - preciziškai lygios, kurias labai paprasta apdirbti tiek iš vidaus, tiek iš lauko.

 Tiesa, šie blokeliai nėra tokie tvirti kaip prieš tai išvardinti, tačiau nesudėtingam 80-130 m2 gyvenamajam namui akyto betono blokeliams tvirtumo tikrai pakanka. Didžiausias akyto betono blokelių privalumas - gera kaina. Jie yra apie 20 procentų pigesni nei keraminiai ir net apie 70 procentų pigesni nei keramzitbetonio. Dažnai galvojama, kad kuo storesnis blokelis, tuo bus šiltesnis namas. Nėra protinga rinktis didelio storio blokelių - verčiau šį storį išnaudoti polistireninio putplasčio sluoksniui, kurio šiluminė varža yra geresnė nei blokelio. Tokiu atveju tikrai pakanka 24 cm storio akyto betono blokelio sienos. Optimaliausias sprendimas: lietuviški "Porito" blokeliai. 

Kaminas. Europos rinkoje kokybe nepralenkiami "Schiedel Rondo Plus" kaminai. Rinkoje paplitę ir kitų gamintojų kaminai, kurie tėra 50-100 EUR pigesni, tačiau jie neprilygsta "Schiedel" kokybei - keramika preciziškai tiksli, montavimas ypač paprastas ir yra nepalyginamai saugesni, atitinka visus priešgaisrinius reikalavimus bei yra ilgaamžiai. Geras kaminas - saugus kaminas, todėl įsigyjant kaminą, prioritetas neturėtų būti geriausia kaina. Šioje vietoje svarbiausia yra saugumas ir kokybė.

Stogo danga. Dengti stogą mes dažniausiai rekomenduojame čerpėmis - ne tik dėl grožio, bet ir dėl ilgaamžiškumo. Dažnai vyrauja nuomonė, kad čerpinį stogą gali sau leisti tik turtuoliai, esą tai prabangos prekė. Galbūt taip buvo prieš 5-10 metų, kuomet čerpės Lietuvoje nebuvo ypač paplitusios, tačiau atsiradus konkurencijai, čerpės gerokai atpigo ir yra pigesnės už... šiferį! Pavyzdžiui, betonines čerpes "Monier" galima įsigyti vos už 5,7 eur/m2. Betoninės čerpės, kokybe nieko nenusileidžia brangesnėms keraminėms. Vienintelis jų minusas yra tas, kad betoninių čerpių spalvų ir formų pasirinkimas yra gerokai mažesnis nei keraminių. Kitas čerpių mitas yra tas, kad daugelis mano, kad stogas gali neatlaikyti didžiulio svorio. Čia verta pažymėti tai, kad naujos statybos stogo konkstrukcija yra dažniausiai vienoda visų rūšių dangoms: gegnė 50x200, kuri išdėstoma kas 60 cm. Jeigu stogo šlaito ilgis yra kiek ilgesnis nei įprastai ir konstrukcijai tenka didesnė apkrova į kvadratinį metrą, pakanka sumontuoti papildomas atramas. Šioje vietoje visada pasiruošę padėti "Monier" inžinieriai, kurie patars NEMOKAMAI. Vokiškas servisas!

Fasado šiltinimas. Fasadinis polistireninis putplastis pirmiausiai turi atititkti EPS70 kietumo reikalavimą. Įsigyjant putplastį, patariame pardavėjo pareikalauti produkto atitikties deklaracijos, kadangi kai kurie pardavėjai "gudrauja" pardavinėti prastesnės kokybės, ekonominį polistireninį putplastį, kuris neatitinka keliamų reikalavimų. Mes rekomenduojame fasadą šiltinti 15-20 cm storio polistireniniu putplasčiu su grafito užpildu - vadinamu neoporu, kurio šiluminė varža yra apie 30 procentų efektyvesnė nei įprasto balto. Tokiu atveju, norint pasiekti atitinkamą rezultatą, nebūtina "išpūsti" namo matmenų. Renkantis neoporą, svarbu atkreipti į varžos koeficientą: kuo jis mažesnis, tuo putplastis yra geresnis. Pavyzdžiui, šiuo atžvilgiu lenkiškas neoporas (0,031) yra pranašesnis už lietuvišką (0,032). Polistirenas turi būti frezuotas tam, kad išvengti šalčio tiltų. Apibendrinant, pasirinkus neoporą, kurio kubinis metras kainuoja kiek daugiau nei įprastas baltas, finansiškai nieko nepralaimima, kadangi perkamas mažesnis sluoksnis, t.y. kubatūra, perkami trumpesni kaiščiai, siauresnis cokolinis profilis - vėlgi sutaupoma. 

Stogo šlaitų arba perdangos šiltinimas. Šilumos savybė - kilti į viršų, todėl netinkamai apšiltinus stogą ar perdangą patiriami milžiniški šilumos nuostoliai. Rekomenduojama stogą ar perdangą apšiltinti bent 30 cm storio vatos sluoksniu. Čia vėlgi svarbu šiluminė varža. Puikus kainos ir kokybės santykis - mineralinė vata Knauf TP115. Ši vata yra nebrangi, pasižymi gera šilumine varža, yra 100 procentų ekologiška, maža to, yra "draugiška" dirbant - nebyra, nesukelia niežulio. Jeigu gegnė 200 mm aukščio, ji užpildoma 100mm+100mm sluoksniu, pramainant per siūles. Vėliau skersai gegnių iš apačios dar du kartus pramainant priauginami tašeliai 50x50mm, kurie užpildomi vata taip papildomai apeinant gegnes skersai. Taip pat labai svarbu tvarkingai įrengti garo izoliaciją tam, kad vatoje neatsirastų rasos taškas, kadangi šlapia vata praranda termoizoliacins savybes. Prieš montuojant apdailą, reikia nepamiršti, kad tarp garo izoliacijos ir būsimos apdailos plokščių privalo būti paliktas 25-30 mm ventiliuojamas tarpelis, kurį galima nesunkiai suformuoti su medinės juostos arba metalinio profilio pagalba.

Vidaus ir fasado apdaila. Tai daugiausiai diskusijų sukelianti tema, kadangi eksterjeras ir interjeras yra labai individualus dalykas. Vidaus sienas racionaliausia tinkuoti mašininiu būdu - cementiniu arba gipsiniu tinku. Prieš tinkuojant, labai svarbu, kad sienos būtų visiškai išdžiūvę, ypač jei mūras - akyto betono blokelis, kuris turi didelį vandens įgeriamumą. Tinkuoti yra pigiau nei montuoti gipso kartono plokštę. Gipso kartono plokštė mūriniame name montuojama tik ant lubų - ir tai jei perdanga medinė. Jei perdanga betoninė (šiuolaikinės perdangos plokštės yra pakankamai lygios) ją taip pat galima tinkuoti. Gipso kartono plokščių atveju, būtina montuoti dvigubo metalinių profilių karkasą ir tik po to montuoti gipso kartono plokštes, kurios vėliau glaistomos ir nudažomos. Tinkuotos sienos taip pat glaistomos ir dažomos. Dažymui siūlome ekologiškus, kokybiškus ir nebrangius dažus "Silveno". Prieš galvojant apie grindų apdailą svarbu tinkamai įrengti jų termoizoliaciją ir betonavimą. Pirmo aukšto grindims rekomenduojame 100+50 mm grindinio polistireninio putplasčio (EPS80) termoizoliaciją. Prieš klojant putplastį tiesiama 200mk betonavimo plėvelė dėl hidroizoliacijos. Šildomų grindų atveju ant sutiesto putplasčio patiesiama atspindi plėvelė. Prieš betonuojant suklojamas betonavimo sietas, kuris būtinai turi būti centre būsimo betono sluoksnio (50-70mm). Tam idealiai tinka specialūs plastikiniai armatūros fiksatoriai. Prieš klojant grindis reikia patikrinti grindų lygumą. Per du metrus nelygumas negali viršyti 2 mm. Tokiu atveju prieš grindų apdailą grindys lyginamos savaime išlyginamuoju mišinu. Tie, kurie nori gerų, bet nebrangių grindų, rekomenduojame vokiškas "Krono original" ("Variostep" kolekcija) 8 mm 32 atsparumo klasės laminuotas grindis su V formos grioveliu, kurioms suteikiama 20 metų garantija. Jos beje tinka ir šildomoms grindims, tačiau prieš klojant reikalingas specialus paklotas. Fasado apdailai rekomenduojame idealų kokybės ir kainos santykį - silikoninį dekoratyvinį tinką "GOLDMURIT", kurio spalvai suteikiama 5 metų garantija.

Statyba, apdaila - kiekvienu atveju daugiau mažiau individualus dalykas, todėl prieš priimant tam tikrus sprendimus patariame pasikonsultuoti su profesionalais. NEMOKAMOS konsultacijos teikiamos tel. +370 671 33635.

UAB "Grupinis pirkimas"

  • Giedrių g. 141, Bučiūnų k., Vilkaviškio r.
  • +370 (671) 33635
  • info@grupinispirkimas.lt

Informacija:   Prekių pristatymas | Privatumo politika | Sąlygos ir garantijos | Kontaktai

Pirkime kartu ir sutaupysime!

© GrupinisPirkimas.lt  2016, Visos teisės saugomos įstatymo