• Turite klausimų?
    +370 671 33 635

Užsisakyk naujienas

Kiekvieno stogo dangos gamintojo tikslas yra parduoti savo produktą, todėl gamintojas privalo įrodyti vartotojui, kad būtent jo produktas yra pranašesnis už konkurentų. Šiuolaikinėje statyboje gamintojų įvairovė labai didelė, todėl minėtų „įrodinėjimų“ – pilnas internetas. Kaip atskirti marketinginę gudrybę nuo realybės? Kur mitas, o kur tikrovė? Mes nesame gamintojai, mes esame pardavėjai ir paslaugų teikėjai, kurie yra gerai susipažinę su įvairių stogo dangų gamintojų privalumais ir trūkumais, todėl šiame straipsnyje atsakysime į klausimus kada ir kokią stogo dangą  derėtų rinktis. Ir vis dėl to – čerpės, skarda ar šiferis?

Čerpės. Tai pati ilgaamžiškiausia stogo danga. Čerpės būna dvejopos: betoninės ir keraminės. Pastarosios yra brangesnės, tačiau kur kas gražesnės nei betoninės. Jų spalvų ir formų pasirinkimas kur kas platesnis, kadangi iš molio galima išgauti įmantresnes formas. Tačiau betoninės čerpės toli gražu nėra prastas pasirinkimas – jos taip pat ilgaamžės, tiesiog jas renkasi tie pirkėjai, kurie negali sau leisti didelės sumos stogui. Tai, kad čerpinis stogas yra brangus stogas jau yra mitas. Čerpinius stogus mes rekomenduojame naujos statybos namams, ypač tiems, kurių stogo formos yra sudėtingos. Čerpės, skirtingai nei skarda ar šiferis, yra nedidelės, tad pjaunant įstrižai jų gerokai mažiau metasi. Dažnai manoma, kad stogo konstrukcija neatlaikys čerpių svorio. Teisybės yra – čerpinis stogas yra pats masyviausias. Tačiau naujoje statyboje pati stogo konstrukcija mažai kuo skiriasi nuo kitų stogo dangų: gegnės 50x200mm išdėstomos kas 600mm, kurios viena su kita sujungiamos „stygomis“. Tiesa, esant ilgesniems šlaito atstumams ar esant lėkštam stogui (beje ypač lėkštiems stogams čerpių nerekomenduojame), reikalingos papildomos atramos. Senesnės statybos namams, stogo dangos keitimo atveju stogo konstrukcijai  jau reikia skirti daugiau dėmesio. Tarybiniais laikais statytų namų gegnės būdavo išdėstomos kas 800x1200mm, todėl tokiu atveju būtina įterpti po papildomą gegnę. Taip pat labai svarbu įvertinti murloto būklę, ant kurio tvirtinamos gegnės. Pasitaiko ir itin prastos būklės namų, kurių pamatas nėra tinkamai išlietas. Dėl to mūrinės sienos būna suskeldėjusios. Tokiu atveju rekomenduojame rinktis lengvesnę stogo dangą ir nedelsiant tvarkyti pamatą. Tiesa, kartais masyvus stogas yra privalumas. Pavyzdžiui naujos statybos rąstinis namas – uždėjus masyvų stogą rąstai slegiami, todėl jie kur kas greičiau susistovi. Rinkoje paplitę įvairių gamintojų čerpės, tačiau pačios kokybiškiausios yra vokiškos „Monier“ čerpės, kurios nėra pralenkiamos kokybe – preciziškai tikslios, lygios, lengvai montuojamos.

Skarda. Tai pati lengviausia stogo danga. Vieno kvadratinio metro svoris tėra 4-5 kg. Pasirinkimas ypač didelis – tiek profilių, tiek spalvų, tiek padengimų atžvilgiu. Plieninė stogo danga puikus pasirinkimas keičiantiems stogo dangą (senesnės statybos namai). Tiesa, jei namas „tričytis“ ar grybo formos stogas – skarda nėra geras sprendimas vien dėl to, kad atsiranda labai dideli nuostoliai pjaunant įstrižai. Bet kokiu atveju – skardinis stogas atrodo tikrai dailiai, ypač čerpinio profilio. Dažnai žmonės baiminasi, kad skardinis stogas barškės. Mitas – stogo šlaitai ar perdanga šiltinasi vata, tad į gyvenamąsias patalpas garsas neprasiskverbia. Mes visada sakome, kad gali girdėti palangės barškėjimą, tačiau tikrai ne stogo. Kokybiška skarda yra ilgaamžiška, tačiau ji turi silpną vietą – sraigtai. Trapecinio ar čerpinio profilio atveju į kvadratinį metrą susukama ~6 vienetai sraigtų, kurie turi guminę tarpinę. Deja po 5-7 metų tarpinė neatlaiko šalčio ir karščio ciklų, todėl suskeldėjus tarpinei sraigto vietoje atsiranda potenciali grėsmė korozijai. Sprendimo būdas – profilaktiškai pakeisti sraigtus... Klasikiniui profiliui ši problema nėra aktuali, kadangi sraigtai slepiami valcuota briauna. Beje šis profilis ypač tinkamas lėkštiems stogams, kadangi pasižymi geru vandens nubėgimu. Pigiausia skarda dengta poliesteriu (blizgi). Brangesnės, gražesnės ir ilgaamžiškesnės skardos dengtos pural-mat, purex, ice-crystal, HB, HPS. Joms suteikiama net iki 50 metų garantija. Patikimiausi gamintojai „Ruukki“ (Suomija) ir „ThyssenKrupp“ (Vokietija). Beje pastarojo kainos ir kokybės santykis yra pats geriausias.

Cementiniai banguoti lakštai (šiferis). Šiferis idealiai tinka renovaciniams „tričyčiams“ namams ir grybo formos stogams, kadangi esant įstrižiniam pjovimui patiriami nedideli nuostoliai. Šiuolaikiniai lakštai pakankamai tvirti, ant jų, skirtingai nei ant skardos, galima drąsiai vaikščioti, nesudėtinga montuoti. Grebėstavimas yra retesnis nei skardos atveju, tad keičiant stogą sunaudojama kiek mažiau medienos. Vidutiniai ar dideli lakštai yra pigesni, tačiau maži lapai atrodo kur kas gražiau (piniginis skirtumas vidutinio 170 m2 stogo ~300 eur). Didžiausias šiferio trūkumas – blukimas. Čia labai svarbu pasirinkti tinkamą gamintoją. Rinkoje paplitęs prastos kokybės baltarusiškas šiferis (beje forma analogiška „Eternit Baltic“), kuris dažomas viena eile, todėl cementiniai lakštai ne tai kad blunka, bet dar blogiau – lupasi dažai. Kur kas geresnis sprendimas – „Eternit Baltic“. Šis gamintojas lakštus dažo karštuoju būdu 2 eilėmis. Dar geresnis sprendimas – suomių prekinis ženklas „Cembrit“ (gamykla Lenkijoje). Jie cementinį lakštą dažo ant šlapio lakšto, todėl dažų sukibimas su paviršiumi daug patikimesnis. Nudžiūvus nudažoma dar ir antra eile. Beje „Cembrit“ šiferis yra kiek pigesnis nei „Eternit Baltic“. Tiesa, pastarojo modelių banga aukštesnė, tad atrodo kiek gražiau, ypač modelis „Gotika“.

Stogo dangos pasirinkimas – kiekvienu atveju yra individualus. Tai priklauso nuo stogo formos, statumo ir ar stogas naujos statybos namo, ar yra renovacinis. Bet kokiu atveju, dengiant būtina laikytis gamintojo instrukcijų. Taip pat labai svarbu tinkamai išsirinkti stogą lydinčias detales: plėvelė, sraigtai, stoglangiai, izoliacinės medžiagos, stogo saugos elementai ir t.t. Į visus Jūsų papildomus klausimus mielai atsakysime tel. +370 671 33635 arba el.paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

UAB "Grupinis pirkimas"

  • Giedrių g. 141, Bučiūnų k., Vilkaviškio r.
  • +370 (671) 33635
  • info@grupinispirkimas.lt

Informacija:   Prekių pristatymas | Privatumo politika | Sąlygos ir garantijos | Kontaktai

Pirkime kartu ir sutaupysime!

© GrupinisPirkimas.lt  2016, Visos teisės saugomos įstatymo