• Turite klausimų?
    +370 671 33 635

Užsisakyk naujienas

Lietuva - talentingų žmonių kraštas. Tuo mes įsitikinome pakalbinę savo ištikimiausius verslo partnerius. Straipsnių ciklą pavadinome "Sėkmės istorijos". Prisipažinsime, kad nesitikėjome tokio šios rubrikos populiarumo. Nesam profesionalūs žurnalistai, tad galime tik spėlioti iš kur toks populiarumas... Greičiausiai dėl to, kad daugelis pašnekovų interviu davė pirmą kartą gyvenime, visi pokalbiai buvo smagūs ir nuoširdūs. Ir dar turbūt dėl to, kad mums veikiausiai pavyko įrodyti, kad laimės nebūtinai reikia ieškoti užsienyje.

Žiniasklaidoje populiarumo dėlei dažnai vaikomasi blogybių, o mes tiesiog norėjome į viešumą iškelti gerus darbus, nes nuoširdžiai tikime, kad geri darbai užkrečia, tampa pavyzdžiu kitiems. Nesvarbu - didelis tu ar mažas, tačiau troškimai, svajonės ir didelė širdis nugali viską... Štai su kokiais žmonėmis mes dirbame!

Rubrikos "ledus pralaužė" marijampolietis sutapdintų stogų specialistas, įmonės UAB "Šiltas stogas" direktorius Tomas Krivickas. Tomas stogdengio karjerą pradėjo 2000 metais vienoje Kauno statybos įmonių, vėliau perėjo į Vilniaus įmonę, kur išdirbus 5 metus nusprendė, kad turi pakankamai patirties pradėti savo nuosavą verslą. Iki tol dirbęs su verslo liudijimu ir individualia veikla, neseniai atidarė įmonę UAB "Šiltas stogas", kurioje šiuo metu kartu su direktoriumi nuolatos dirba 5-6 žmonės. Patyręs prilydomų stogų specialistas yra realizavęs daug projektų: tiek individualių namų, tiek stambių įmonių arba valstybinių objektų stogus, tarp kurių ir garsusis Klaipėdos Amfiteatras bei Delfinariumo stogas. Paklaustas apie sudėtingiausią projektą, Tomas išskyrė tuometinio "Girių bizono" stogą (dabar "IKEA Industries"). Stogas buvo sudegęs, tad jį reikėjo perdaryti visiškai iš naujo, tai buvo iš tiesų sudėtingas projektas: "Bedirbdamas sau pasakiau - jei sugebėsiu įrengti šį stogą, tai man jau nėra neįveikiamų stogų" -, įspūdžiais dalinosi Tomas,- "Gyvenime kaip ir versle reikia stengtis pasiimti viską, kas geriausia - toks yra mano gyvenimo kredo. Ateities planuose norėtųsi išplėsti įmonę, bet šiais laikais vien tik gerų norų neužtenka. "Tragiškai" nėra jaunų žmonių, norinčių dirbti ir pakol valstybės planuose nebus idėjų kaip susigrąžinti išvykusį jaunimą, tol mūsų statybų aikšteles sėkmingai užims lenkų ir ukrainiečių įmonės su savo žmonėmis. Pirmieji, kaip žinia nepasižymi kokybišku darbu".

Audrius Kerpakis gimė, užaugo ir gyvena Gudelių k., Vilkaviškio r. Išėjęs iš armijos, dirbo brigadininku Kauno statybų įmonėje "Arenainterli". Po septynerių metų darbo jaunas vyras žengė svarbų žingsnį gyvenime - nusprendė palikti įmonę ir pradėti dirbti sau. Tai buvo drąsus žingsnis, kadangi niekas negalėjo garantuoti, kad netruks darbų. Tačiau Audrius ne iš tų žmonių, kurie laukia kol viskas bus patiekta ant lėkštutės. Tuo metu rajone buvo daugiabučių stogų renovacijų "bumas", kadangi gyventojams kompensuodavo 30 proc. remonto kaštų. Sėkmingai atnaujinus vieną stogą, atsirasdavo vis kitas. "Per 12 metų veiklos, Vilkaviškyje ant pirštų galiu suskaičiuoti daugiabučius, kurių nesu dengęs", - šypsosi specialistas. Šlaitinius stogus Audriaus komandos pradėjo dengti gana neseniai - prieš 4 metus. Pirmasis objektas - 400 m2 keturbučio stogas, kurį reikėjo visiškai atstatyti po viename iš butų įvykusio dujų baliono sprogimo. Darbai buvo atlikti sklandžiai, todėl netrukus pasipylė ir kiti šlaitinių stogų dengimo užsakymai, kurie nesiliauja iki šiandienos. Pernai metais abi specialisto vadovaujamos komandos uždengė 37 stogus, tarp kurių yra ir stambūs plokščiųjų stogų projektai: pusantro tūkstančių kvadratinių metrų stogas, priklausantis įmonei "Agrochema", kelių tūkstančių kvadratinių metrų "Linas Agro" stogas, daugiatūkstantinis Linkuvos ŽŪB stogas, esantis Pakruojo r. ir t.t. Audriui puikiai sekasi ne tik darbe, bet ir gyvenime. Didžiausia vertybė - šeima, kurios dėka vyras gyvenime tiek daug ir pasiekė: nuolatos dėl jos stengiasi, kelia aukštus tikslus, viską atlieka iki galo. Vyro gyvenime didelę dalį užima krepšinis. Nuo vaikystės Audrius aistringas Kauno "Žalgirio" gerbėjas, nepraleidžiantis nė vienerių rungtynių. Jo dukrelė Smiltė paveldėjo ne tik tėčio šypseną - ji jaunoji "Žalgirio" gerbėja, kartu su tėčiu mielai važiuojanti stebėti rungtynių. Audrius jau 7 metai yra subūręs mėgėjų krepšinio komandą "Dubleriai", kuri šiemet laimėjo Vilkaviškio rajono krepšinio pirmenybes "Santaka" bei A.Butkevičiaus taurės turnyrą. Paklaustas kur yra jo verslo sėkmės paslaptis, Audrius atsakė: "Jei nori ką nors pats uždirbti, reikia negailėti ir kitiems duoti uždirbti". 

Andrius Katilius gimė ir gyveno Marijampolėje, vėliau persikėlė į Vilkaviškį, kur gyvena iki šiol. Vyrui gyvenime teko dirbti nemažai darbų: dirbo kūriku katilinėje, dirbo siuvykloje, lentpjūvėje, netgi tekę padirbėti barmenu ir ūkinių prekių pardavėju. Prieš 13 metų būsimasis stogdengys įsidarbino į statybos įmonę, kur teko atlikti skardinimo darbus. Nuo tada Andrius suprato, kad tai yra tas darbas, kuris jam tikrai tinka ir patinka. Po 3 metų įmonėje, vyras pateko į patyrusių stogdengių brigadą. Prieš 4 metus Andrius subūrė jau savo komandą ir nuo tada stogų dengimo bei skardinimo darbus atlieka savarankiškai. Per 13 darbo metų žinoma yra nutikę visko, tačiau labiausiai į atmintį įstrigo šių metų objektas, esantis Ąžuolų Būdoje, Kazlų Rūdos sav. Andrius namui ir priestatėliams uždėjo dailią stogo dangą. Tuo metu vyko ir fasado šiltinimo darbai. Paskutinis šiltinimo etapas buvo pamato atkasimas. Kasimo darbą savo rankomis atliko namo šeimininkas. Kaip žinia, Ąžuolų Būdos miestelis yra įsikūręs šalia smėlingų Kazlų Rūdos miškų. Gruntas – lakus smėlis, todėl atkasinėjant menkai išlietą pamatą veranda tiesiogine ta žodžio prasme „pakibo ore“. Andriui teko gerokai pagalvoti, kaip išsukti namo šeimininką iš šios tikrai keblios padėties. Specialistas parėmė stogą, atsargiai nuardė sieną iš plytų, išliejo naują patikimą pamatą, surentė naują sienų karkasą, ant kurio pakabino laikinai kabėjusį jau prieš tai padarytą stogą. Be sudėtingų situacijų darbe nutikę ir kurioziškų situacijų. Dar dirbdamas pardavėju Andrius išmoko vieną posakį „Klientas yra visada teisus“. Vieną kartą nutiko taip, kad viena klientė paprašė... nukapoti vištoms galvas! Kaime tai normalus reiškinys, elementarus darbas, o štai miestiečiams tai yra kiek neįprasta… Tačiau geraširdis stogdengys negalėjo atsakyti moteriškei ir geranoriškai padėjo. Su Andrium mes dirbame jau antri metai. Klientai yra visada patenkinti stogdengio kokybišku darbu, kruopštumu, pavydėtinu precizišku tikslumu. Ne be reikalo jo dengti stogai puošia mūsų atliktų darbų katalogą bei mes jį drąsiai rekomenduojame kaip specialistą savo klientams, kurie pas mus įsigyja statybines medžiagas. Kodėl tokie puikūs rezultatai? “Man darbas yra pats mėgstamiausias užsiėmimas. Man labai smagu stebėti galutinį rezultatą”, - įspūdžiais dalinasi stogdengys. Andriui labai svarbu neužsistovėti vietoje ir nuolatos tobulėti.

Vytas Reiniker gimė ir užaugo Vilkaviškyje. „Pavardė vokiška – gal dėl to ir darbo kokybė „vokiška“? “ – paklausėme specialisto. „Senelis buvo vokietis. Na o gerai dirbti visada stengiamės“ – šypsosi jaunas vyras. Nepaisant jauno amžiaus, Vytas jau gali pasigirti 8 metų patirtimi šiltinant fasadus. Tiesa, gyvenime tekę dirbti ir kitų darbų. Baigęs žemės ūkio technologo specialybę, jis atlikinėjo praktiką Anglijoje, kur teko dirbti nelengvus žemės ūkio darbus. Po kiek laiko vaikinas išvyko dirbti į Daniją. Ten ilgai neužsibuvo. Grįžus į Lietuvą, Vytui draugas pasiūlė padirbėti pameistriu šiltinant individualaus namo fasadą Kaune. Pamažu jaunuolis iš pameistrio tapo meistru. Per eilę metų, komandos nariai nuolat kito. Prieš du metus prie Vyto prisijungė gabūs meistrai Gintas ir Aidas. Nuo šiol jie neišskiriama komanda, kurioje visi nariai yra lygiaverčiai: „Tik geros komandos dėka galima ką nors pasiekti“ – teigia specialistas. Šiai puikiai komandai pati didžiasia vertybė yra kokybė: „Prieš ką nors darydami, visada pagalvojame kaip viską atlikti kuo geriau. Pirma pagalvojame, pasitariame tarpusavyje, su klientu, o tik paskui priimame sprendimus ir atliekame veiksmus. Jau geriau lėčiau, bet užtikrintai – tam, kad netektų prieš visus raudonuoti. Visada atliekame darbą taip, lyg darytume sau“ – savo sėkmės paslaptis atskleidžia Vytas. Be to, vyrai nuolatos investuoja į įrangą: jau turi savo pastolius, bene vieninteliai rajone turi modernią putplasčio pjaustymo įrangą, kurios dėka sutaupoma nemažai medžiagų ir statybvietėje randasi kur kas mažiau šiukšlių. Ši fasadininkų komanda per metus apšiltina apie 1500 kvadratinių metrų sienų, t.y. vidutiniškai apie 10 fasadų. Jiems taip pat puikiai sekasi užnešinėti dekoratyvinį tinką. Be fasadų šiltinimo, vyrai žiemos sezono metu atlieka vidaus apdailos darbus. Šią žiemą komanda rimtai galvoja padirbėti su tinkavimu, kadangi Vyto kolegos Gintas ir Aidas turi labai daug patirties šioje srityje. Nepaisant to, Vytui smagiausia šiltinti ir puošti namus iš lauko. Po žiemos meistras netgi pasiilgsta lauko darbų krūvio, kuris yra tikrai nemažas – vengiant karščio, kartais tenka darbuotis vos tik pakilus saulei. Tiesa, pašnekovas neslepia, kad gale sezono nuovargis tikrai jaučiasi ir norisi pailsėti. Darbe, kaip ir daugeliui, pasitaiko visko. Štai kartą vos tik uždėjus dekoratyvinį tinką, užėjo netikėtas stiprus lietus, todėl vyrams teko stovėti ir laikyti apsaugines plėveles tam, kad pakilęs vėjas ir lietus nesugadintų naujai padarytos sienos.

“Jaučiu bus pats juokingiausias interviu”,- pokalbį šmaikštaudamas pradeda Tomas Gajauskas. Būtent tokį mes jį ir pažįstame – kaip linksmą, nuoširdų ir draugišką vyruką. Geras humoro jausmas – toli gražu ne viskas, ką turi šis jaunas statybų specialistas. Šiandien Tomas vadovauja pamatų liejimo brigadai, kurioje puikiai darbuojasi Gedeminas ir Gintas, mūrininkų komandai, kurioje dirba Tomo tėtis Vitas bei jaunas vaikinas Andrius ir stogdengių brigadai, kurioje dirba Alvydas ir Stasys. Vyrai užsitikrinę gerą vardą, klientų netrūksta. Būna ir taip, kad užsakovai šiuos vyrus rezervuojasi metus į priekį. Per metus Tomo komandos realizuoja apie 20 objektų. Šiais metais vyrai pasiryžę pastatyti net 8 individualių namų “dėžutes”. Smalsu sužinoti nuo ko viskas prasidėjo… Vaikystėje Tomui nemažai teko darbuotis prie ūkio. Vėliau jaunuolis įstojo į Žemės Ūkio universitetą, kur pusantrų metų studijavo mechaniko profesiją. Kodėl tik pusantrų metų? “Mašinas labiau mėgstu laužyti, nei jas taisyti”, - vėl juokiasi Tomas. Vėliau jam teko paragauti ir emigranto duonos. Tiesa, neilgai – po poros savaičių darbo Prancūzijoje, vaikinas grįžo į gimtinę. Pomėgį statyboms jaunuolis atrado visai netikėtai. Grįžus į Lietuvą, jaunuolis ieškojo darbo, tad pasiskelbė vietiniame Vilkaviškio laikraštyje, kad atlieka smulkius apdailos darbus. Likimas suvedė su patirties statybose turinčiais draugais, tad gabiam vaikinui netruko išmokti darbuotis jam naujoje srityje. Smulkūs darbai pamažu augo į vis didesnius užsakymus: “Kitiems vis pavydėdavau, svajodavau, galvodavau: aš priestatą apkalinėju, o kiti štai visą namą gauna apkalti. Keista tai, kad kiekvieną kartą, kai pasvajodavau, nejučiom vieną dieną gaudavau ir pats visą namą apkalti, vėliau ir stogą pakeisti, o paskui ir namą pastatyti”. Pamažu Tomas suprato, kad statyba yra jo sritis, pamilo savo darbą ir jį šiandien laiko savo hobiu, įgijo statybų inžinerijos aukštąjį išsilavinimą. Vaikinas nuolat stengiasi tobulėti. Didžiąją uždarbio dalį Tomas išleidžia investuodamas į įrangą. Pernai metais jis nusipirko mini-krautuvą, kurio pagalba liejant pamatus galima vietoje maišytis betoną, o šiais metais įsigijo mini-ekskavatorių, kas leidžia atlikti žemės kasimo darbus. Tomui didžiausia vertybė yra sąžiningumas. Jis puikiai supranta, kad tik darant viską kaip sau, galima nepriekaištingai atlikti darbą. “Sakai sau… O kada tavo svajonių namas išdygs?”,- pasmalsavome. “Tada, kai atsiras svajonių žmona”,- su humoru, o gal ir rimtai atsako pašnekovas. Girdėjot, merginos? Tomas laisvas! (aut. pastaba). Na o kalbant rimtai, Tomui labai svarbu ne tik kokybė, bet ir tolerancija - taikiai spręsti iškilusias problemines situacijas, kurių statybose apstu. Vaikinas taip pat labai vertina savo komandą, kurios dėka pasiekiami aukšti rezultatai. Statybose taip pat svarbu kantrybė. Pavyzdžiui, vienas užsakovas iš pradžių planavo statytis nedidelę kaimo turizmo sodybėlę, tačiau kasdien vis persigalvodavo, tekdavo nemažai ką perdaryti ir galų gale ji virto didžiule kaimo turizmo sodyba. Tomas buvo pats pirmas Grupinispirkimas.lt verslo partneris, kuris patikėjo idėja, palaikė ir padėjo, nors tuo metu (2013 m.) nelabai ką ir turėjome jam pasiūlyti. Statybininkui tuo metu patiko naujoviška sistema, palaikė jauną verslą ir šiandien nesigaili, nes beveik visiems jo objektams tiekiame medžiagas. Deja, Tomas neatlieka fasado šiltinimo ir dekoro darbų, kas spalvų pagalba susilaukia daugiausiai Jūsų dėmesio, tačiau vaikino “dėžutės” ir stogai susilaukia jo ne ką mažiau.

Su statybomis Aldas Merkevičius pirmą kartą susidūrė dar būdamas paaugliu, kuomet tėvai pradėjo statytis namą. Vėliau jaunuoliui teko atlikti privalomąją karinę tarnybą. Grįžus iš kariuomenės Aldas ieškojo bet kokio darbo, tačiau tuo metu Lietuvoje klestėjo bedarbystė. Laimei, vienas pažįstamas pasiūlė įsidarbinti stambioje statybų įmonėje pameistriu. Vaikinui buvo pasiūlyta tuo metu minimali 420 litų alga. Jaunuolis labai stengėsi, tad neilgai trukus jis buvo paaukštintas iki „brigadininko“. Jis tuomet jau organizuodavo darbus, medžiagų pristatymus, atsakydavo už skirtus įrankius. Jaunasis specialistas netruko pasižymėti gerais darbais įmonėje: jam buvo gerokai pakeltas atlyginimas, Vilkaviškio savivaldybė apdovanojo kaip geriausią dailidę. Aldas puikiai atsimena kuomet įmonei reikėjo sumontuoti 100 durų Šakių bibliotekoje, o terminai ėjo į pabaigą, tad buvo mestos didelės pajėgos durų montavimui tam, kad priduoti objektą laiku. Įprastai, dirbant porose, per vieną dieną komanda geriausiu atveju gali pilnai sumontuoti 8-10 durų komplektus. Tą kartą vaikinas dirbo vienas ir per vieną dieną sugebėjo sumontuoti... 12! Apie Aldą geros kalbos sklido ne tik įmonėje, bet ir už jos ribų. Įmonėje išdirbus 7 metus, statybininkas turėjo keletą užsakovų, kurie norėjo, kad būtent jis jiems pastatytų namus. Tuomet specialistas išdrįso palikti įmonę ir pradėjo dirbti savarankiškai. Nepaisant to, kad savarankiškai pradėjo dirbti atėjus Pasaulinei finansų krizei, šios aplinkybės jauno vyro neišmušė iš vėžių – klientų netrūko net sunkmečiu. Šiandien užsakymų Aldas nuolatos turi 1-2 metus į priekį. Jis propaguoja namo įrengimą iki raktų. Kitaip tariant, yra atsakingas už viską: pamatą, mūrą, stogą, šiltinimą, vidaus apdailą. Klientai tai labai vertina. Darbo kokybė nepriekaištinga. Kur paslaptis? “Namą sudaro tūkstančiai detalių – kiekviena iš jų yra labai svarbi. O dar svarbiau numatyti kelis žingsnius į priekį”, - aiškina statybų specialistas. Stulbinanti karjera statybų srityje yra toli gražu ne viskas, ką Aldas yra pasiekęs gyvenime. 36 metų vyras sukūręs nuostabią šeimą, baigia įsirenginėti puikų naujos statybos namą. Mes šį statybininką pažįstame kaip draugišką, komunikabilų, puikų humoro jausmą turintį žmogų. Labai vertiname jį už tai, kad negaili mums konsultacijų, kuriomis galime pasidalinti su savo klientais. Gyvenime Aldas – nuoširdus ir geraširdis žmogus. Visai neseniai savo noru ir lėšomis jis įrengė Vilkaviškio pradinės mokyklos klasę. Taip pat yra didelis Lietuvos patriotas, niekada nesusigundė lengvesniu gyvenimu užsienyje. Vyras mėgsta automobilius (kieme stovintis “Mustang” tai patvirtina smile emoticon ), gerus filmus, muziką, renka senovines monetas, domisi istorija. Beje, kalbant apie istoriją, jis papasakojo vieną, šmaikščią: “Mano giminaitis tarpukariu (1918-1939m.) buvo statybininkas. Išvažiavo statyti dvaro. Po metų, paklaustas apie uždarbį jis atsako: “Nieko neuždirbau, na bet ir neprasiskolinau!””,- juokiasi Naujausiųjų laikų statybininkas. Aldas darbštus žmogus, tačiau jo nuomone yra laikas dirbti ir yra laikas ilsėtis, nes dirbant be pertraukos dingsta produktyvumas – nesvarbu ar darbas fizinis, ar protinis. „Svarbiausia kokybė“- akcentuoja specialistas.

Vytautas Mikulis gimė ir užaugo Vilkaviškyje. Nors vaikystėje apie statybas svajota nebuvo, vis tik po mokyklos jis pasirinko studijuoti statybos inžineriją Vilniuje. Jau po pirmo kurso jaunuolis įsidarbino stambioje Vilniaus statybų įmonėje. Pirmoji akistata su statybomis nebuvo itin maloni – pačioje pradžioje teko kastuvu pasidarbuoti, bet nuo kažko juk reikia pradėti... Tačiau ilgainiui tiek gilinant teorines žinias studijų metu, tiek įrodinėjant savo vertę praktikoje, Vytautas iš pagalbinio darbuotojo pamažu tapo darbų vadovu. Anot pašnekovo, teorija statybų srityje yra svarbi, tačiau praktika yra kur kas svarbiau. „Yra du skirtingi dalykai: studijuoti ir studentauti. Tai aš labiau studentavau“,- juokiasi pašnekovas. Tačiau buvo dalykų, kurios Vytautui studijų metu tikrai patiko – tai buvo konstrukcijos, skaičiavimai, brėžiniai. Šie mėgstami dalykai ypač pravertė tuometinėje darbovietėje – įmonėje, kuri specializavosi ypač sudėtinguose projektuose. Vėliau Vytautas savo jėgas išbandė Baltarusijoje, kur 3 metus vadovavo sudėtingiems ir stambiems statybų projektams. Jau dirbant svečioj šalyje, Vytautas ėmė galvoti apie savo statybų įmonę. Grįžus iš užsienio, dar kiek padirbėjus vienoje iš Marijampolės statybų įmonių, vyras išdrįso steigti savo verslą. UAB „Bilsta“ sėkmingai veikia jau antrus metus. Pirmaisiais veiklos metais įmonė įvykdė individualaus namo statybą, atliko Marijampolės Vyriausiojo Policijos Komisariato patalpų remontą. Šiais metais UAB „Bilsta“ atliko pilną įspūdingo sandėlio statybą Marijampolės sav. - nuo pamatų iki vidaus įrengimo. Vytauto požiūris į klientą pavyzdingas: jis priima įvairius užsakymus – tiek stambius tiek, tiek smulkius. Anot pašnekovo, visi klientai yra vienodai svarbūs – tiek maži, tiek dideli. Per 13 metų patirties, žinoma, nutikę visko, tačiau su klientu visada įmanoma rasti bendrą kalbą: „Klientas yra visada teisus – kas moka pinigus, tas muziką užsako“,- šypsosi pašnekovas. Įkurti įmonę - tikrai nesudėtinga, tačiau paruošti ją sėkmingam startui, o vėliau klestėjimui – nėra paprasta. Labai daug kas priklauso nuo darbuotojų. Anot Vytauto, sudėtingiausia buvo surinkti gerą komandą. Šiuo metu įmonėje dirba 9 darbuotojai. Specialistas šiuo metu ieško darbų vadovo, kuris jam galėtų pagelbėti įgyvendinti projektus. Ateities planai: įmonės plėtra, specializuojantis į sudėtingus projektus. Be to, įmonė gali atlikti techninę priežiūra bet kokio sudėtingumo projektui. Savo pasirinkimą steigti įmonę Vytautas vertina teigiamai. Tačiau naujos galimybės reikalauja ir naujų pastangų. Anot pašnekovo, verslas turi savų pliusų ir minusų. „Daug metų teko dirbti kitiems, o dabar visa mano gerovė priklauso nuo manęs paties. Aišku, anksčiau 17 valanda ir aš jau galiu važiuoti namo, o dabar kartais tenka ir iki 20 valandos pavakaroti, kartais tenka 5 valandą ryto kelti, tačiau yra dėl ko... Verslas yra didelė rizika, nemanau, kad visi jo gali imtis, ypač tie, kurie gyvena komforto zonoje. Imantis verslo, reikia labai gerai įvertinti savo galimybes ir viską gerai pasverti. Tačiau jei tikite savo jėgomis – kodėl gi nepabandžius“,- patirtimi dalinasi pašnekovas.

Vaidas Morkevičius kilęs iš Vilkaviškio rajono, kartu su broliu Valdu lankė Kudirkos Naumiesčio mokyklą. Vėliau jaunuoliai patraukė į Kauną, kur dirbo įmonėje, kuri užsiima auto prekyba. Darbo reikalais viešint Kazachstane, būsimas įmonės direktorius Vaidas pirmą kartą susipažino su skydinių namų statybos technologija. Tuomet minėtoje šalyje įmonė iš JAV atliko skydinio namo montavimą. 2 savaičių viešnagės metu Vaidas buvo sužavėtas naująja technologija. Domėjosi ne vien dėl to, kad tai buvo naujiena, tačiau ir dėl to, kad ir pats sau planavo statytis namą Lietuvoje. Būtent taip ir nutiko – abu broliai pasistatė po nedidelį skydinį namelį. Tiesa, tai nutiko jau įkūrus verslą. Įmonė buvo įkurta 2010 metais. Pirmasis objektas buvo gana sudėtingas – pakankamai didelis dviejų aukštų kotedžas Kaune. Užsakovai buvo patenkinti atliktu darbu, tad netrukus iš lūpų į lūpas sklindant rekomendacijoms, pasipylė klientai iš viso Kauno rajono, vėliau iš Panevėžio, Vilniaus, kurortinių Lietuvos miestų. Netrukus atsirado susidomėjusių ir iš užsienio – iš pradžių iš kaimyninės Lenkijos, vėliau atsirado užsakovų net iš Liuksemburgo ir Norvegijos! Šiais metais įmonė pastatė net 3 namus ir 5 „ofisiukus“ Londone: „Biuro nuoma Londone yra labai brangi, todėl didmiestyje ima populiarėti nedidelio ploto nameliai, kurie atlieka „ofiso“ funkciją“, - žodžio reikšmę paaiškino Vaidas. Vadinamą „ONO“ skydą sudaro klijuoto medžio tašeliai, kurie užpildomi polistireninio putplasčio plokštėmis, prie kurių iš abiejų pusių klijuojama ir prisukama 10 mm storio OSB plokštė. „Iš pradžių buvo mintis pirkti skydus ir užsiimti montavimu, tačiau pagalvojome: „O kodėl gi patys negalime gaminti?““, - prisimena pašnekovas. Taip atsirado gamybos linija, kuri veikia Kudirkos Naumiestyje. Gamybą patikimai prižiūri brolis Valdas. Tai, kad įmonė pati gamina ir montuoja skydus yra privalumas, kadangi tokiu atveju nebūna matmenų neatitikimų ir nekyla kitų nesusipratimų. Broliams pats svarbiausias dalykas yra kokybė. Jie puikiai pasiskirstę darbais, todėl darbas vyksta sklandžiai. Šiuo metu įmonėje dirba 18 žmonių. Tačiau kartais šis skaičius išauga net iki 30 – tuo atveju jei yra samdomi subrangovai, pavyzdžiui elektrikai, gipskartonio montuotojai ir kiti, kadangi dažnai užsakovo pageidavimas būna „priduoti namą“ iki dalinės apdailos. Paprašėme Vaido išsamiau paaiškinti skydinio namo privalumus ir trūkumus. „Daug kas galvoja, kad skydinis namas bus pigesnis nei mūrinis ar karkasinis – taip nėra“,- atviravo Vaidas. Anot pašnekovo didžiausias privalumas yra tas, kad skydinis namas yra pastatomas vos per 2,5-3 mėnesius. Kokybe šie namai niekuo nenusileidžia mūriniams – yra ypač šilti, neribotos apdailos galimybės, o populiarėjančius karkasinius namus kokybe dar ir aplenkia šiluminės varžos ir sandarumo atžvilgiu. Be to skydinio namo vidaus klimatas yra geriausias drėgmės atžvilgiu – oras drėgnesnis nei bet kurios kitos technologijos namuose ir nesausina odos. Tiek Grupinispirkimas.lt, tiek UAB „Bakūžė Lt“ darbo pobūdis labai panašus – tinkamų medžiagų parinkimas, statybų eigos priežiūra ir t.t. Natūralu, kad kartais kyla probleminių situacijų, tad pasmalsavome kaip sekasi kolegoms dirbti su savo klientais. „Probleminių situacijų būna, tačiau retai. Mes prisiimame pilną atsakomybę, tikrai niekur nebėgame – kur čia pabėgsi. O jeigu yra klausimų – susėdam ir ramiai sprendžiame ir išsprendžiame. Mums visi klientai vienodai svarbūs. Na o dizaineriais nesistengiame būti. Patariame techniniais klausimais, o spalvos ar kita – labai individualus dalykas – tai sprendžia užsakovas, nes jis nori, kad jo namas būtų unikalus ir neduok Dieve atsirastų kur nors lyginai toks pat. Tiesa taip yra Lietuvoje, pavyzdžiui Londone namo eksterjeras negali skirtis nuo kaimynystėje esančių namų“,- patirtimi dalinasi Vaidas. UAB „Bakūžė Lt“ vienas iš nedaugelio mūsų verslo partnerių, turinčių patirties užsienyje, tad buvo puiki proga paklausti apie kultūrinį statybų skirtumą tarp Lietuvos ir užsienio: „Žinot, Lietuvoje visi išmano tris dalykus: krepšinį, gydymą ir statybas. Tad dažnai darbų eigos metu atsiranda būrys patarėjų. Tačiau tai iš vėžių neišmuša ir mes tiesiog dirbame savo darbą. Užsienyje turime daugiau „laisvės“ nei Lietuvoje. Dar vienas išskirtinis lietuvių bruožas – visi nori gerai ir pigiai, tačiau visi žinome, jog būna arba taip, arba taip“, - nuotaikingai atsako pašnekovas. Abu broliai yra mandagūs, paslaugūs ir bendraujantys, todėl nenuostabu, jog su klientu verslininkai išlaiko puikius santykius. Dažnai buvę klientai leidžia apžiūrėti savo būstą būsimiems „Bakūžė Lt“ klientams, dar ir geru žodžiu užtaria. Per gana trumpą veiklos istoriją UAB „Bakūžė Lt“ pasiekimai įspūdingi – vidutiniškai per metus pastatoma apie 15 namų, viso jų pastatyta beveik 100 Lietuvoje ir Europos šalyse. Šiais metais įmonė įgijo atestaciją, leidžiančią statyti sudėtingos statybos statinius arba vykdyti renovaciją. Panašu, kad broliams parako tikrai netrūksta. Galbūt įmonė turi įspūdingų planų? „Nieko įspūdingo nesiekiame. Mūsų tikslas gana paprastas – tapti skydinių namų lyderiais Lietuvoje. Norime, kad mūsų klientams įmonė asocijuotųsi su aukšto lygio paslaugų teikėjo vardu“,- kukliai atsakė Vaidas. Ir iš tiesų, mums patiems teko aplankyti UAB „Bakūžė Lt“ objektus – gražu žiūrėti į profesionalų darbą. Įmonė Lietuvoje jau dabar garsėja aukšta kokybe, jų paslaugomis asmeniškai domisi keli žinomi Lietuvos žmonės.

UAB "Grupinis pirkimas"

  • Giedrių g. 141, Bučiūnų k., Vilkaviškio r.
  • +370 (671) 33635
  • info@grupinispirkimas.lt

Informacija:   Prekių pristatymas | Privatumo politika | Sąlygos ir garantijos | Kontaktai

Pirkime kartu ir sutaupysime!

© GrupinisPirkimas.lt  2016, Visos teisės saugomos įstatymo