• Turite klausimų?
    +370 671 33 635

Užsisakyk naujienas

Įmonė UAB „Grupinis pirkimas“, įsikūrusi 2013 metų pradžioje, specializuojasi individualių namų stogų keitimo bei fasadų šiltinimo bei apdailos srityje. Įmonės pagrindiniai klientai - Marijampolės apskrities gyventojai, tačiau iš lūpų į lūpas sklindant rekomendacijoms, suvalkiečiai tapo paklausūs ne tik savo regione, bet ir visoje Lietuvoje. Įmonei teko tiekti medžiagas ir organizuoti darbus Jurbarko, Tauragės, Kauno, Biržų, Akmenės, Plungės rajonuose. Tokiu būdu nuo veiklos pradžios pakankamai jauna įmonė pakeitė beveik 1000 privačių namų stogų ir apšiltino per 300 fasadų. Šiame straipsnyje įmonės atstovai dalinsis patarimais, įgytais solidžioje praktikoje.

Investicija, kuri atsiperka 
Namo šiltinimas tiesiogine to žodžio prasme atsiperka per 10-15 metų. Tol, kol namo savininkas neapšiltina fasado, pamato, perdangos sunku patikėti ir suvokti tai, kad teisingai atlikus apšiltinimo darbus kuro sąnaudos sumažėja net iki 80 proc. Labai dažnai, būsimi įmonės klientai teigdavo, kad jų namas šiltas - esą jiems nešalta. Tačiau šiuos įsitikinimus dažniausiai sugriauna termovizinis tyrimas, kuris parodo kiek šilumos per namo sienas, pamatą, perdangą ir kitas neapšiltintas vietas iškeliauja lauk. Teisingai – kol kuri namą, jis šiltas, tačiau vos tik pakuri rečiau ir mažiau - namuose tampa šalta. Įmonės atstovai dažnai bendrauja su buvusiais klientais. Kai kurie apšiltinę namą, atėjus pirmajam šildymo sezonui iš įpročio kuria namą tiek pat, kiek iki šiltinimo, todėl žiemą gyvena atdarais langais, nes tiesiog namuose tampa per karšta. Tačiau pamažu klientai „išmoksta“ elgtis su katilu ir tik tada pastebi, kad ženkliai sumažėjo kuro sąnaudos. Maža to, atsiranda komfortas, kadangi katilą „lankyti“ tenka kur kas rečiau, net jeigu jis būna užgesęs po nakties – ryte vis tiek galima džiaugtis šiluma, kuri lyg termose išsilaiko namo viduje. Pastovi namų temperatūra yra labai svarbu žmogaus sveikatai, ypač mažų vaikų ir senolių, todėl anot kai kurių klientų, namiškiai serga kur kas rečiau. Įmonės atstovai labai džiaugiasi ir tuo, kad iš daugelio klientų pasitaiko ir gamtos mylėtųjų, kurie džiūgauja tuo, kad nuo šiol jų namai dvigubai mažiau teršia orą.

Kiek kainuoja namo atnaujinimas?
Vidutinio dydžio namo visos reikiamos kokybiškos stogo medžiagos kainuoja 2000-2500 eur. Fasado, pamato šiltinimo ir apdailos medžiagos kainuoja 2500-3000 eur. Samdant gerus specialistus, labai panašiai kainuoja ir darbai – tiek stogo, tiek fasado su pamatais. Tiesa, fasado šiltinimas susidaro iš trijų etapų: šiltinimas, armavimas ir dekoratyvinis tinkas. Pastarasis sudaro daugmaž trečdalį sumos, todėl jį galima atlikti ir vėliau, kiek pasitaupius lėšų. Nenorėdami laukti, kai kurie klientai medžiagas perka išsimokėtinai. Pavyzdžiui, įsigijus stogo medžiagas išsimokėtinai, pabrangimas mėnesiui - 10 eur. Išsimokėjimą galima padengti ir anksčiau, nei numatyta sutartyje. Kai kurie žmonės susigundo pirkti pigias medžiagas kaimyninėje Lenkijoje. Tačiau įvertinus pristatymą, sugaištą laiką, medžiagos tampa jau ne tokios ir pigios. Be to, labai svarbu žinoti kokias tiksliai medžiagas reikia komplektuoti tam, kad nenukentėtų kokybė, pilnai galiotų garantija Lietuvoje. Maža to, lenkai tikrai nepriima medžiagų likučių grąžinimų baigus darbus – tą įmonės atstovai išgirsta iš tų klientų, kurie darbų eigos metu atvažiuoja nusipirkti trūkstamų medžiagų būtent pas juos. Tuomet nesunku būna suprasti, kad žmonės gailisi tokio masto prekes bandę įsigyti kaimyninėje šalyje. Tad viską sudėjus – daug protingiau viską pirkti vietoje iš vienų rankų.

Galima susigrąžinti dalį išleistų pinigų
Jau keli metai iš eilės įmonė padeda savo klientams susigrąžinti patirtas išlaidas. Vien 2016 metais, buvo supildyta 24 paraiškos paramai gauti pagal klimatos kaitos programą LAAIF. Pagal šią programą, pagerinus namo energetinę klasę 20%, kompensuojama 30 proc. patirtų išlaidų: stogo, fasado, pamato medžiagos ir darbai. Pagal šią programą, kompensuojamas ir langų keitimas, šiluminės sistemos modernizavimas. Be LAAIF, UAB „Grupinis pirkimas“ savo klientams geranoriškai padeda tvarkyti dokumentus, teikiamus Nacionalinei mokėjimų agentūrai, pagal kurios inicijuojamą asbesto šalinimo programą kaimo vietovėse kompensuojama iki 50% stogo medžiagų. Kokios kompensacijos bus šiais metais – sunku prognozuoti, tačiau žmonės noriai registruojasi tam, kad asmeniškai nemokamai būtų informuoti apie naujienas, kurias Įmonės atstovai seka kasdien.
Nuo ko reikėtų pradėti?

Žinoma, kad patogiausia ir paprasčiausia namo atnaujinimą daryti vienu metu: keisti stogą, šiltinti fasadą, pamatus, šlaitus ar perdangą. Deja, labai dažnai to neleidžia daryti finansiniai ištekliai. Daugelis asbestinių stogų jau yra avarinės būklės. Paveiktas išorės veiksnių asbestinis lakštas ima trūkinėti, lūžinėti. Todėl tokie stogai tampa nesandarūs, ima praleisti vandenį, netgi gadina medinę konstrukcijos dalį. Taip pat atsiranda tikimybė, kad vėjas anksčiau ar vėliau nuplėš lakštą, kuris gali ir stipriai sužeisti. Neabejotina, kad atnaujinant namą prioritetas vis tik yra stogas. Vėliau arba stogo keitimo metu (priklausomai nuo stogo tipo) labai svarbu apšiltinti perdangą ar šlaitus, kadangi šiluma keliauja į viršų, todėl per neapšiltintą perdangą ar šlaitus patiriami dideli šilumos nuostoliai. Tuomet galima imtis sienų šiltinimo ir armavimo. Pamato atkasimo ir šiltinimo darbus protingiausia atlikti po sienų šiltinimo. Ir, kaip minėta prieš tai, seka fasado apdailos darbai – dekoratyvinio ir mozaikinio tinko dėjimas. 

Faktai ir mitai

Įmonės atstovai šypteli, kad iš žmonių išgirsta nemažai mitų. Pavyzdžiui, tai, kad apšiltinus fasadą, sienose gali atsirasti pelėsis. Iš tiesų yra atvirkščiai – nuo pelėsio kenčia tų namų sienos, kurios peršala. To priežastis – kondensatas. Apšiltinus fasadą, sienos neperšala, todėl ir kondensato tikimybė dingsta. Daugelis galvoja taip dėl to, kad mūriniai namai yra šiltinami polistireniniu putplasčiu, kuris nekvėpuoja. Tačiau juk ir plytinė siena nekvėpuoja, tad akivaizdu, kad čia ne priežastis. Nemažai žmonių taip pat tiki tuo, kad norint šiltai gyventi pakanka užpildyti oro tarpą. Ši technologija tikrai nepakenkia namui, tačiau tol, kol visos fasado plokštumos bei pamatas (įleidžiant į žemę ~1 m) neapklijuojamos termoizoliacine medžiaga, tol tikrai gero rezultato išgauti neįmanoma. Tai įrodyta atlikus šimtus termovizinių tyrimų. Tai yra dėl to, kad pilnai užpildyti oro tarpą visose sienose neįmanoma – pavyzdžiui, sienų sandūroje su perdanga arba langų sąramų vietose. Na ir žinoma neapšiltinus pamato rezultato tikėtis bergždžia. Stogų srityje taip pat aptinkama mitų. Vienas jų yra tas, kad skardinis stogas „barška“. Teisybės yra, tačiau, tai garsas girdimas tik lauke. Per tinkamai apšiltintą perdangą ar šlaitus garsas neprasiskverbia, tad drąsiai galima dengti stogą plienine danga ir mėgautis jos grožiu ir ilgaamžiškumu. Labai dažnai plieninės stogo dangos prisibijo tie žmonės, kurie yra matę nušiurusių pakankamai neseniai uždengtų stogų. Tiesa - tokių stogų yra, todėl būtina pasitarti su pardavėju – kokią dangą reikėtų rinktis. Kartais tie, kurie nori sutaupyti kelis šimtus eurų, ateityje gali turėti skaudžių pasekmių. Tiesa yra ir atvirkštinių atvejų. Lietuvos rinkoje įsitvirtinę kai kurie kokybiški prekiniai ženklai, tačiau jų kaina neadekvačiai aukšta. Kitaip tariant, svarbiausia yra kokybės ir kainos santykis, kurį UAB „Grupinis pirkimas“ garantuoja.

UAB „Grupinis pirkimas“ savo klientams nemokamai atlieka termovizinius tyrimus, konsultuoja, skaičiuoja sąmatas. Taip pat sudaro palankias sąlygas medžiagų įsigijimui, pristato medžiagas, priima medžiagų likučių grąžinimus, pateikia garantijas, dokumentus, reikalingus paramoms gauti. Esant reikalui organizuoja darbų atlikimą. Besidominčius įvairiais paramos, termovizijos, stogo keitimo, šiltinimo klausimais kviečiame nemokamai registruotis tel. +370 671 33635.

UAB "Grupinis pirkimas"

  • Giedrių g. 141, Bučiūnų k., Vilkaviškio r.
  • +370 (671) 33635
  • info@grupinispirkimas.lt

Informacija:   Prekių pristatymas | Privatumo politika | Sąlygos ir garantijos | Kontaktai

Pirkime kartu ir sutaupysime!

© GrupinisPirkimas.lt  2016, Visos teisės saugomos įstatymo