• Turite klausimų?
    +370 671 33 635

Užsisakyk naujienas

Yra įrodyta, kad tinkamai apšiltinus fasadą, stogą, perdangą, pamatą įmanoma sutaupyti net iki 70 proc šilumos kaštų. Esame paskaičiavę, kad protingai pasirinkus šiltinimo, dekoro medžiagas, šiltinimo investicija gali atsipirkti per 5-10 metų. Esminis klausimas: kaip tai padaryti teisingai? Su mumis šiuo metu bendradarbiauja net 6 fasadininkų brigados, kurios sutiko pasidalinti daugiau nei dešimtmetį kaupta patirtimi.

 

Kaip teisingai pasirinkti šiltinimo sistemą? Protingiausia pastato šiluminę analizę pradėti nuo termovizinio tyrimo. Būtent termovizorius parodo opiausias pastato vietas, per kurias netenkama daugiausiai šilumos. O taip pat, jo dėka įmanoma apskaičiuoti reikiamas medžiagas tam, kad šiltinimas būtų efektyvus. Tiesa, termovizinius tyrimus galima atlikti tik tuomet, kai vidaus ir lauko temperatūrų skirtumas yra minimum 20 laipsnių (pageidautina ~30). Vadinasi, termotyrimus galima atlikti tik žiemą, arba vėlyvą rudenį ar ankstyvą pavasarį. Dažnai būna taip, kad į mus užsakovai kreipiasi jau šiltojo sezono metu, tad dažnai tenka pasikliauti patirtimi ir iš patirties padėti pasirinkti termoizoliacinės medžiagos storį bei šilumines varžas. Iš esmės, yra 3 patys populiariausi namų tipai: šlakiniai renovaciniai namai be oro tarpo, mūriniai renovaciniai namai su oro tarpu, naujos statybos namai (keraminių, keramzitbetonio ar akytbetonio blokelių). Visiškai atskira grupė - ventiliuojami fasadai, t.y. renovaciniai mediniai namai, arba karkasiniai naujos statybos namai, kurie privalo būti šiltinami tokiu principu: oro tarpas užpildomas vata, karkasas "apsiuvamas" rišamąją medžiaga, pvz. OSB plokšte ir tik po to galima lipinti fasadinę vatą ar polistireną jį užarmuojant ir užnešant dekoratyviniu tinku. Kitu atveju galima tik medžio apdaila ar kita apdaila. Tačiau apie ventiliuojamus fasadus šiame straipsnyje nebegrįšime. 

Kaip, remiantis termoviziniais tyrimais, parenkamos termoizoliacinės medžiagos? Pradėkime nuo "šlakinių" namų be oro tarpo. 

Nuotraukoje matote "šlakinio" namo termovizininę nuotrauką. Namas apšiltintas 7 cm 0,040 varžos polistirenineniu putplasčiu. Akivaizdu, kad šiluma "iškeliauja" lauk, kadangi namas be oro tarpo. Šiam namui minimaliai reikalingas 10 cm polistireninis putplastis su 0,031 varža. Dar geriau būtų 15 cm storio. Be abejonės, visuomet rekomeduojame naudoti frezuotą putpastį, norint išvengti šalčio tilto putplasčio lakštų sandūrose.

Renovaciniai namai su oro tarpu

Oro tarpas neleidžia kardinaliai peršalti sienomis, tačiau vienaip ar kitaip visuomet tokiuose namuose lieka vietų, kuriose oro tarpų nėra - tai perdangos sandūros, langų sąramos ir t.t. Šiems namams dažniausiai pakanka 10 cm neoporo. 

 

Naujos statybos namai iš blokelių

Nuotrauka daryta Kaune, Fredoje. Naujos statybos kotedžas šiltintas 20 cm neoporu. Tai pavyzdinis pastatas, kaip taisyklingai turi būti apšiltintas fasadas. Projektuose dažniausiai nurodoma blokelį šiltinti 20 cm įprastu baltu putplasčiu, kurio varža yra 0,040 arba 0,039. Tą patį rezultatą gauname apšiltinę 15 cm storiu neoporu, kurio varža 0,031, kadangi jis yra 30 procentų efektyvesnis, nei įprastas baltas. Apšiltinus 20 cm neoporu "dėl šventos ramybės" gauname puikų rezultatą!

 

Trumpai pristatėme kaip reikia pasirinkti termoizoliacines medžiagas. Ne ką mažiau svarbu - armavimo sluoksnis. Nuo to priklauso ar Jūsų pastatas daug metų išlaikys estetines savybes. Šiame darbų etape taip pat labai svarbu pasirinkti tinkamas medžiagas. Pradėkime nuo cokolinio profilio. Tai metalinis profilis, kuris neleidžia graužikams įsiveisti į jų taip mėgstamą putplastį. Taip pat profilis leidžia išgauti idealų pirmutinės putplasčio eilės lygumą - nesvarbu ar tai renovacija, ar naujos statybos pastato šiltinimas. Visuomet rekomenduojame ant cokolinio profilio "užnerti" nulašėjimo profilį, kuris neleidžia nuo fasado bėgančiam vandeniui keliauti ant pamato, o ant profilio esantis tinklelis stipriau suriša mišinį, cokolį su putplasčiu. Aplink langus būtina naudoti deformacinius profilius. Jie skirti tam, kad esant temperatūrų skirtumui netrūktų armavimo sluoksnis sandūrose su langais ir durimis. Be abejonės, pats svarbiausias armavimo sluoksnio faktorius - tinklelio nardinimas į mišinį ir sluoksnio reikiamo storio išlaikymas. 

Perdangos, stogo bei pamato šiltinimas. Ne paslaptis, kad šiluma keliauja į viršų, todėl jeigu nėra teisingai apšiltinta perdanga ar šlaitai, pastatas patiria didelius nuostolius per pastato stogą. Anksčiau namų perdangos buvo šiltinamos išpilant spalius. Spaliai turi termoizoliacinių savybių, tačiau jeigu jie yra suspaudžiami ar sukrenta - savybės dingsta. Tokiu atveju ant perdangos rekomenduojama pakloti vyniojamą vatą 2 sluoksniais po 10 cm (pramainant siūles). Šiltinant pastogės šlaitus svarbu neperspausti vatos, permainyti per siūles keliais sluoksniais ir itin svarbu "apžergti" stogo sparus dar papildomu sluoksniu, norint išvengti šalčio tilto. Taip pat labai svarbu garo izoliacija, kuri užkerta kelią kondensatui įsiskverbti į vatą. Šlaitus rekomenduojama apšiltinti bent 25 cm storio vatos sluoksniu. Pamato šiltinimas. Pamato šiltinimui labiausiai tinka ekstrūdinis polistirenas, kuris pasižymi gera šilumine varža ir ypatingu kietumu (300). Deja šis polistirenas yra dvigubai brangesnis, nei įprastas EPS 100 polistirenas. EPS100 - yra minimalus kietumo reikalavimas pamato šiltinimui. Mes tokiu atveju rekomenduojame EPS100 Aqua-styr, kuris dar yra papildomai hidrofobizuotas. Kaip parenkamas pamato šiltinimo storis? Idealiausia pamatą apšiltinti bent 10 cm sluoksniu. Tačiau tai labiau aktualu naujos statybos namuose, kur dažnai fasadas šiltinasi bent 15 cm sluoksniu. Renovaciniuose namuose, kur dažnas fasado šiltinimo storis tik 10 cm, pamatui tenka naudoti 5-6 cm storį tam, kad liktų kelių centimentrų "kantelis". Kiek termoizoliacijos reikia įleisti į žemę? Kuomet namas neturi rūsio, pakanka iki 1 m gylio. Esant rūsiui, rekomenduojama įleisti dar giliau. Į žemę ileista termoizoliacija armuojama, nutepama hidroizoliacija, prieš užkasant sudedama hidroizoliacinė mebrana, kuri neleidžia kauptis vandeniui prie pamato, o be to atlieka amortizacinę funkciją - neleidžia gruntui, betonui ar trinkelėms gniuždyti pamato. Membrana viršuje užaklinama specialiu užbaigiamuoju profiliu. Labai svarbu aplink pastatą įrengti drenažinę lietaus surinkimo sistemą.

Dekoro parinkimas. Populiariausi dekoratyviniai tinkai: mineralinis, akrilinis, silikat-silikoninis arba silikoninis. Fasadams, kurie šiltinti putplasčiu, rekomenduojame vieną iš dviejų pastarųjų. Galimos frakcijos: 1,5mm, 2mm arba 3mm. Galimi raštai: "samanėlė" arba "lietutis". "Samanėlė" pranašesnė tuo, kad joje lieka mažesni įrėžiai - uždedamas storesnis apsauginis sluoksnis, bei nelieka vietų dulkėms, purvui, grybeliui veistis. Pamato zoną siūlome dekoruoti mozaikiniu tinku (akmenuku), kadangi jis lengvai plaunamas. Mozaikiniu tinku galima žaismingai paįvairinti ir fasado elementus: kampus, kolonas, durų ar langų apvadus.

Grupinispirkimas.lt siūlo:

*Nemokamas konsultacijas, sąmatų sudarymus;
*Termovizinius tyrimus;
*Patyrusias meistrų brigadas darbų atlikimui;
*Platų kokybiškų šiltinimo sistemų asortimentą už ypač gerą kainą!

UAB "Grupinis pirkimas"

  • Giedrių g. 141, Bučiūnų k., Vilkaviškio r.
  • +370 (671) 33635
  • info@grupinispirkimas.lt

Informacija:   Prekių pristatymas | Privatumo politika | Sąlygos ir garantijos | Kontaktai

Pirkime kartu ir sutaupysime!

© GrupinisPirkimas.lt  2016, Visos teisės saugomos įstatymo